Programski jezik PYTHON i nauka o podacima

Jezik: Serbian

IT i Tehnologija
Python se koristi se za razvoj veb i internet aplikacija, pristup bazama podataka, izradu desktop aplikacija sa grafičkim korisničkim interfejsom, mrežno i sistemsko programiranje i integraciju, razvoj softvera i kompjuterskih igara, numeričke proračune, da ne zaboravimo i razvoj GIS aplikacija.



Python je jedan od programskih jezika izbora u nizu značajnih svetskih kompanija i organizacija, da navedemo Google, Facebook, Mozzila Corporation, NASA, Bank of America, YouTube, DropBox, OpenStack Cloud Software, SurveyMonkey, Esri (ArcGIS) i ForecastWatch. Malo je poznato da je Python takođe odigrao značajnu ulogu u produkciji niza vrhunskih dela svetske kinematografije. Naime, kompanija za specijalne efekte Industrial Light and Magic (ILM), koju je osnovao poznati filmski režiser Džordž Lukas, je od sredine devedesetih godina koristila Python za kontrolu i automatizaciju složenog procesa produkcije, koji se obavljao na nekoliko hiljada računara sa različitim operativnim sistemima i aplikacijama.



Više od 20 godina se uspešno koristi u industriji, sektoru usluga, edukaciji, istraživanjima i nauci. Kao kuriozitet navodimo činjenicu da je Python odigrao značajnu ulogu u otkriću famozne elementarne čestice Higsov bozon u istraživačkom centru CERN 2012. godine. Softver izrađen u Pythonu je učestvovao u analizi ogromnih količina podataka, ranga do nekoliko petabajta na godišnjem nivou.



U savremenim uslovima globalizacije, oštre poslovne konkurencije i ogromne količine dostupnih potencijalno relevantnih poslovnih podataka koji se nalaze svuda oko nas, za većinu kompanija donošenje strateških poslovnih odluka postaje sve veći izazov. Greške se skupo plaćaju. Kao podrška donošenju odluka koristi se niz sofisticiranih softverskih alata i naprednih metoda. U arsenal specijaliste za poslovnu analizu podataka ulaze moćni programi za tabelarne proračune, kao što su Microsoft Excel i OpenOffice/LibreOffice Calc, programi za statističku obradu podataka (SPSS, R, …), relacione i tzv. „NoSQL“ baze podataka, metode poslovne analitike i tzv. „Poslovne inteligencije“ (BI), … - lista je zaista dugačka.



Trening će biti realizovan u trajanju od 5 dana i to 11-13. i 18-19. aprila 2016. godine, sa početkom u 9:00 časova, u Privrednoj komori Beograda, Kneza Miloša 12, u sali III prema programu iz priloga.



Predavač: Milan Vlahović

Cene

Kotizacija:
30000 din + 20% PDV = 36000 din za one koji su aktivni članovi komore
36000 din + 20% PDV = 43200 din za one koji nisu članovi komore